Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za sierpień
[#1] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień
Świetna Wiadomość:D

A Boulder Dash wciąż stabilnie na około 60-tym miejscu. Zapraszam do głosowania.

Ta, ta, Tra-ta!!! Boulder! RULA! :)
[#2] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@Andrzej Drozd, post #1

Fakt, mozna by na niego zagłosować. Zawiążmy koalicję - ja zagłosuję na drugim na Bulder Dasha, a Ty na Locomotion.
[#3] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@Andrzej Drozd, post #1

jak widze to tylko ty na w to grasz :)
ja kombinuje z roznymi tytylami np Mean Arenas (gralem to pierwszy raz niezle udzwiekowniony pacman)

ps.bez agitacji panowie !

Ostatnia edycja: 03.09.11 09:34:27
[#4] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@HOŁDYS, post #3

Bo ta gra się nie nudzi. :) Podobnie jak Boulder Dash, Pacman, Deluxe Galaga - zawsze można popykać. :D

Ostatnia edycja: 03.09.11 11:01:06
[#5] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@HOŁDYS, post #3

Wbrew pozorom Locomotiom ma rzeszę fanów, głównie wsród niemieckich miłośników PIKO :) Żartuję, ale gra jest fajna, tyle , że ja po kilku pierwszych levelach delerium dostaję i nie nadążam za semaforami :) za małe, za mało kontrastowe, i brak klawisza przyspieszającego czas......gdyby w grze dać takie przyspieszenie i powiedzmy trzykrotny rewind do wykorzystania w trakcie planszy, gra byłaby o wiele przyjemniejsza w odbiorze....może remake ? Swoją drogą, była anglojęzyczna wersja tej gry ? Ja mam jeszcze gdzieś niemiecki oryginał :)
A Mean Arenas to dramat jest a nie gra :) Zagraj lepiej w oryginalnego Pac-Man'a a potem pisz takie herezje :)

A co do listy - całkiem niezłe notowanie, sporo klasyków. Cieszy N&S oraz Ruff'n'Tumble w miarę wysoko! Tylko co tu robi ufo ? Fajna gra, ale wersja amigowa, hmn..........nie zasługuje chyba by być tak wysoko :)
[#6] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@michalmarek77, post #5

E tam. Amigowemu UFO brakuje tylko (lub aż) misji nocnych i lepszego wykorzystania szybszego hardware. Za to w pecetowej bez patcha jest niezła kaszana w co poniektórych pomieszczeniach bazy obcych :P.
[#7] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@michalmarek77, post #5

Jak to? Jest klawisz przyspieszający czas!
[#8] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@Deftronic/..., post #7

Serio ?????????????????????????????
to ja przez 20 lat o tym nie wiedziałem ?
Cholera, muszę znaleźć to pudełko i instrukcję i looknąć!!!!!
Tak czy siak, rewindu nadal brak :)
[#9] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@michalmarek77, post #8

Cofnąć - czekaj nie jestem teraz pewien. Na pewno mozna przyspieszyć, a cofnać... może też. Muszę sprawdzić... :)
[#10] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@Deftronic/..., post #4

Doceniam miejsce Pac-Mana w historii gier. Jednak ja mam coś takiego, że nie mogę w tę grę grać. Strasznie mnie wkurza. :) No po prostu nie mogę, zawsze mnie dorwą te cholerne duchy. Te klasyczne plansze mają za mało dróg ucieczki. :) Bo na przykład w Lode Runner lubiłem grać na Atari XL/XE, a to jest podobna zasada (pomimo tego, że widok jest z boku a nie z góry). Też ucieka się przed ludkami, które gonią bohatera w linii prostej. Taka banalna inteligencja ale na tym właśnie oparta jest logika tej gry i mi to odpowiadało.
[#11] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@michalmarek77, post #5

ja po kilku pierwszych levelach delerium dostaję i nie nadążam za semaforami za małe, za mało kontrastowe


Eeee tam, są FANTASTYCZNE.
[#12] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@MDW, post #10

No po prostu nie mogę, zawsze mnie dorwą te cholerne duchy.


A to nie jakieś strachy z dzieciństwa?

PS. Naprawde żartowałem. OK
[#13] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@michalmarek77, post #5

A Mean Arenas to dramat jest a nie gra usmiech Zagraj lepiej w oryginalnego Pac-Man'a a potem pisz takie herezje usmiech

dziwne bo na Amiga Lemon sporo ludzi glosuje na nia i ma ocene srednia 8.65 /10 .. wiec pytanie czy rozumiesz slowo dramat ?
[#14] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@HOŁDYS, post #13

Jak już to lemonamiga, ile to jest sporo ludzi ? Gra może fakttycznie najgorsza nie jest, ja bym jesj dał jakieś 6/10.....
Za żadne skarby porównywać do Pac-Man'a jej nie ma co......
Bo za chwilę ktoś powie, że trochę tam chips challenge, trochę gauntlet, trochę dig-dug'a...................
Zresztą, gra zostałą zapomniana już w 93 - niczym specjalnym się nie wyróżniała....Dziwne, swoją drogą, że nigdy w nią nie grałeś/słyszałeś. Lamer , nie amigowiec :)
[#15] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@michalmarek77, post #14

bo generalnie w latach 90 zajmowalem sie nauka programowania a nie grania ..tak jak niektorzy lamerzy co do tej pory graja i maja ejakulacje na widok PS3 ..

ps.mysle ze nie widzialem/nie gralem w 33 % gier na Amige a na PC 99% :) po prostu wolalem demoscene amigowa ;-]
I nawet sie ciesze z tego powodu mam na stare lata frajde z gier retro :)

Ostatnia edycja: 03.09.11 18:20:06
[#16] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@pinior, post #12

A to nie jakieś strachy z dzieciństwa?

To fakt, że w dzieciństwie się trochę bałem (nawet ciemnego pokoju). Potem przeszło mi i chyba na zasadzie kontrastu czy odreagowania przestałem się bać czegokolwiek. A śmierci zwłaszcza. :) :)

A duchy z Pac-Mana mnie zwyczajnie wkurzają. :) Uważam, że ta gra jest za trudna. Mam wrażenie, że już na pierwszych poziomach człowiek nie ma szans. Aż muszę kiedyś zobaczyć czy na YouTube jest jakis film w którym ktoś przechodzi więcej niz 4 levele, bo aż trudno mi uwierzyć.
[#17] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@MDW, post #16

Billy Mitchell.perfect game.poczytaj o gosciu.MISTRZ.a potem zobacz "king of kong":)
[#18] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@michalmarek77, post #17

Aaaa, "King of Kong" oglądałem. Ale z tego co pamiętam to tam chodziło głównie o grę "Donkey Kong".
[#19] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@MDW, post #16

Pac-Mana De lux Vigdala to nie chwaląc się przeszedłem kilka plansz drugi raz. Jak doszło się do końca gry to gra zaczynała się od nowa tylko tyle że "troszkę" szybciej
[#20] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@MDW, post #18

Film jest głównie o DK, aczkolwiek poruszane są kwestie "pro gamingu". Wspomniane jest o pierwszym na świecie perfect game Billy'ego w Pac-Man /Arcade version/. Perfect game oznacza przejście każdej planszy P-Man a w ten sposób, by osiągnąć maksymalną liczbę punktów, oraz zakończyć całą grę w ten sposób. Nie można w P-Man'ie uzyskać więcej punktów niż robiąc Perfect game.
[#21] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień
Witam
Czy wy Panowie potraficie zalicytowac i byc jednoczesnie oryginalnym? te listy co widze top games sa tak oklepane do bolu ze az skreca mnie. Widac czasy piractwa i dostep do prostych zrecznosciowek i kiepskiego rynku . Jesli tylko to sa hity to ja podziekowal. widac ze stanelo to w miejscu i prawie nikt nie gra w nic innego na amige ? Jest dostep do gier ebay allegro A gdzie ciekawsze gry sie pytam? Gdzie Hired guns, perihelion, Lionheart,Moonstone,Agony,Elvira, Ishar,Traps treasures, Shadow of the beast,turrican i inne. Lista ta to wyglada jak zerznieta z TS z czasow swietnosci. Jakie piraty na rynku to mieli gracze. Znajac owczesne czasy to zapewne wiekszosc nie przeszla cannon poza 18 czy 19 plansze gdyz pirat sie wieszal xD. ALe tak kto dzis kupuje gry na amige poza paroma kolekcjonerami? wiec i lista jest jaka jest
[#22] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@Wolfman, post #21

Przesadzasz trochę - ludzię głosują na te gry które wolą i tak po prostu układa się lista.
Zgadza się, jest nudna i wtórna, ale tak rozkładają się głosy. Sam głosuję na inne gry - choćby wymienione przeze mnie powyżej Locomotion, Hired Guns (u mnie często na drugim miejscu tylko dlatego, że silnie promuję Locomotion), symulatory (te mniej popularne a doskonałe haj RED STORM RISING). Są to gry - w moim mniemaniu - bardzo dobre i warte zainteresowania, ale jestem niestety w mniejszości. Miejsce w 1szej dziesiątce niekoniecznie zajmują najlepsze gry, ale najbardziej popularne. WIdać nikt już nie siedzi godzinami na Red Storm, albo nie przestawia zwrtonic w Locomotion. :(
[#23] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@Deftronic/..., post #22

Nie sadze bym przesadzal, poczytaj TS ta sama wtornosc, malo kto gra w gry amigowe a po prostu klepia z pamieci w to co grali za mlodego. Sam gralem w te z top listy, ale kazdy normalny gracz ewoluje i wymaga czegos wiecej od gry niz biegania tylko prawo i naciskania fire badz skoku przez przeszkode. Wymienione przeze mnie gry byly rzadkoscia na rynku pirackim, dystrybucja kulała. Ale jak sam piszesz malo kto siedzi i gra w amigowe gry. Wiec lista to takie echo z przeszlosci
[#24] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@Wolfman, post #23

Nie muszę czytać TS, bo znam to pismo od 1szego numeru jak zaczeło wychodzić (zresztą podobnie jak Bajtki, gdzie także były listy przebojów gier). :)

Aby to zmienić pozostaje cieżka i mozolna praca u podstaw, co też od paru miesięcy czynię, poświęcając 5 minut czasu w miesiącu na głosowanie i licząc, że przetrzymam ICH WSZYSTKICH (fanów tej kichy - The Settlers, i "zajeżdżonej" Dune II), choćby to miało zająć 2 lata albo i więcej...

Moje będzie zwycięstwo i Hired Guns i Locomotion będą na szczycie. ok, racja ;)



Ostatnia edycja: 04.09.11 11:19:51
[#25] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@Wolfman, post #21

Zagłosuj więc na swoje typy. Rób to konsekwentnie, przekonuj innych do tego, aby zainteresowali się daną pozycją, napisz recenzję. Nie pozostawaj biernym głosem w komentarzu.
[#26] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień
Tym razem to i ja zagłosowałem. A co. Może nie grałem za dużo ale większość z tych gier znam całkiem dobrze. Wręcz wychowałem się na nich.
[#27] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@MDW, post #26

No ja dzisiaj zdradziłem - jak się okazało - wielką tajemnicę. ;)

Przyspieszania czasu w Locomotion. Sam przy okazji zagrałem chwlę pod emulatorem i nawet zacznę grać częściej i to z żoną bo lubi tę gierkę i pamieta z czasów kiedy czasami randki wyglądały mniej więcej tak: ;)

Randka

Ostatnia edycja: 05.09.11 19:30:18
[#28] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@Deftronic/..., post #27

Hmn, jakby to był Super Mario Karts na Snesie to jakbym widział siebie i żonę :)hahaha
[#29] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@michalmarek77, post #28

No mysmy pykali włąśnie w Mario Kart na N64, ale i sama grała na Amidze jak byłem poza chatą właśnie w Locomotion (nie w żabę :) ).
[#30] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień
Ciężki wybór przy głosowaniu.. =)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem